טיפול פסיכולוגי מהו?

טיפול פסיכולוגי מורכב מטכניקות שונות לטיפול בבעיות נפשיות ורגשיות. טיפול פסיכולוגי עוזר למטופלים להבין את עצמם יותר טוב ומעלה את המודעות העצמית: מה גורם לכם להרגיש טוב, מה גורם לכם להרגיש חרדה. טיפול פסיכולוגי עוזר לקבל את החוזקות והחולשות, ועוזר לזהות ולאזן רגשות ודפוסי חשיבה, טיפול פסיכולוגי שואף להוציא מהכח על הפועל את הפוטנציאל הגלום בך.הטיפול הנפשי מאפשר מענה לצרכים, חסכים וחוסרים, במפגש בינאישי אמפטי.

המטרה בטיפול פסיכולוגי הנה לשפר את איכות החיים. הטיפול נעשה במפגש בינאישי אינטימי ואמפטי. האינטראקציה הטיפולית מאפשרת החזקה, הכלה והבנה של הצרכים העמוקים שלך – ואלה חוויות מתקנות ומרפאות.

בריאות נפשית היא היכולת המתפתחת לשאת כאב נפשי ההתפתחות הרגשית היא כאובה ומשובצת קונפליקטים. היכולת לשאת כאב מבלי להתפרק, מבלי לרצות לכסות עליו מיד – זו צמיחה רגשית וזו בריאות נפשית.  ואת היכולת הזאת מפתחים בטיפול. כאב נפשי זה הכרוך באובדן, אובדן לאו דווקא של אנשים, כל אבדן שהוא, לדוגמא הרצון לרכוש משהו שאיננו יכולים גם זה אבדן. כל אכזבה שהיא מהחיים. אזי היכולת לשאת אבדנות אלה היא שעושה אותנו סובלניים יותר ומעמיקים יותר.

בריאות נפשית היא היכולת לאהוב  – בלי לקנא, בלי לשפוט. היכולת הזו היא שעושה אותנו אנושיים וחכמים ופתוחים לחוויות בחיים.

בריאות נפשית הינה הגשמה עצמית והתפתחות – למצוא לעצמינו את המקום בוא אנחנו יכולים לבטא עצמינו, להתפתח, להעניק מעצמינו גם אם זה בקטן לחברה בה אנו חיים

בטיפול איתי אני מעמיקה בסוגיות אלו, הם מלווים את החשיבה שלי ואת העבודה שלי ואני מעניקה אותם למטופליי.

יש גישות שונות בטיפול פסיכולוגי. בדרך כלל פסיכולוגים משתמשים ביותר משיטה אחת להגיע למטרה. מספר גורמים יכריעו ע"פ איזה שיטה תהיו מטופלים: הבעיה עימה אתם פונים, האוריינטציה הטיפולית של הפסיכולוג, והמחקרים האחרונים בתחום.

האם טיפול פסיכולוגי עוזר?

אני מעמיקה בנושא זה במאמר 4 אלמנטים של טיפול נפשי

טיפול פסיכולוגי עוזר! זה מוכח מדעית. אין ספור מחקרים מתרכזים בלהוכיח האם טיפול פסיכולוגי עוזר ואיזה גורמים בטיפול עוזרים . מחקרי מח וסריקות מח מלמדות שטיפול פסיכולוגי מביא לשינוי מוחי אצל המטופל בדומה להשפעת תרופות . אחד ההסברים לכך הוא שבסשן פסיכולוגי טוב משתחררים חומרים כמו דופאמין וסרוטנין המשפיעים על מבנה המח ומכאן המקור לשינוי. המוח שלנו מתפתח בקשר בינאישי, ללא קשר בינאישי והיקשרות תינוקות מפתחים מחלות נפש ומחלות פיזיות. אבל כל המחקרים מראים שצריך תנאי בסיסי להצלחת הטיפול: שייבנה אמון הדדי ביחסים בין המטפל למטופל. אם לא נבנה אמון שכזה קשה לעבור שינוי אמיתי. אני משלבת בין גישות. אני מאמינה שגמישות מחשבתית תורמת לאיכות חיים ולבריאות נפשית ואני מיישמת אמונה זו בשילוב בין גישות. גם בגישה הדינאמית ישנן גישות רבות. גישות "רכות" יותר וגישות "אקטיביות" יותר. כל מטופל זקוק לגישה שונה בזמן שונה בהתפתחותו.

טיפול פסיכולוגי במחקרים אחרונים

מחקרים מראים (Christian Nordqvist,2009) כי מטופלים מצביעים על יתרונות רבים לטיפול הנה חלק מהם:

1. "להיות מסוגל להבין את עצמך טוב יותר, את מטרותיך, רגשותיך והערכים שלך".

2. "מטפל בבעיות הנפשיות: טיפול בדיכאון, חרדה, התמכרויות, תלות, הסתגרות" ועוד

3. "עוזר בלפתח מערכות יחסים".

4. "עוזר בקבלת החלטות".

מחקרים עוד מראים שמטופלים רואים את החסרונות בטיפול:

1."לעיתים הדרך יותר קשה מהמצופה".

2. "לעיתים נוגעים בנושאים או בעיות עליהם המטופל לא חשב שרוצה לטפל".

 

 

 

 • צור קשר

  לפרטים נוספים אל תהססו


  לחייג: 054-6350687


  או השאירו פרטים ואצור קשר

  שם:

  טלפון:

  מייל:

  • I just wanted to thank you from the bottom of my heart for everything that you have done for me L