טיפול פסיכולוגי מהו?

טיפול פסיכולוגי מורכב מטכניקות שונות לטיפול בבעיות נפשיות ורגשיות. טיפול פסיכולוגי עוזר למטופלים להבין את עצמם יותר טוב ומעלה את המודעות העצמית: מה גורם לכם להרגיש טוב, מה גורם לכם להרגיש חרדה. טיפול פסיכולוגי עוזר לקבל את החוזקות והחולשות, ועוזר לזהות ולאזן רגשות ודפוסי חשיבה, טיפול פסיכולוגי שואף להוציא מהכח על הפועל את הפוטנציאל הגלום בך.הטיפול הנפשי מאפשר מענה לצרכים, חסכים וחוסרים, במפגש בינאישי אמפטי.

המטרה בטיפול פסיכולוגי הנה לשפר את איכות החיים. הטיפול נעשה במפגש בינאישי אינטימי ואמפטי. האינטראקציה הטיפולית מאפשרת החזקה, הכלה והבנה של הצרכים העמוקים שלך – ואלה חוויות מתקנות ומרפאות.

יש גישות שונות בטיפול פסיכולוגי. בדרך כלל פסיכולוגים משתמשים ביותר משיטה אחת להגיע למטרה. מספר גורמים יכריעו ע"פ איזה שיטה תהיו מטופלים: הבעיה עימה אתם פונים, האוריינטציה הטיפולית של הפסיכולוג, והמחקרים האחרונים בתחום.

האם טיפול פסיכולוגי עוזר?

טיפול פסיכולוגי עוזר! זה מוכח מדעית. אין ספור מחקרים מתרכזים בלהוכיח האם טיפול פסיכולוגי עוזר ואיזה גורמים בטיפול עוזרים . מחקרי מח וסריקות מח מלמדות שטיפול פסיכולוגי מביא לשינוי מוחי אצל המטופל בדומה להשפעת תרופות . אחד ההסברים לכך הוא שבסשן פסיכולוגי טוב משתחררים חומרים כמו דופאמין וסרוטנין המשפיעים על מבנה המח ומכאן המקור לשינוי. המוח שלנו מתפתח בקשר בינאישי, ללא קשר בינאישי והיקשרות תינוקות מפתחים מחלות נפש ומחלות פיזיות. אבל כל המחקרים מראים שצריך תנאי בסיסי להצלחת הטיפול: שייבנה אמון הדדי ביחסים בין המטפל למטופל. אם לא נבנה אמון שכזה קשה לעבור שינוי אמיתי. אני משלבת בין גישות. אני מאמינה שגמישות מחשבתית תורמת לאיכות חיים ולבריאות נפשית ואני מיישמת אמונה זו בשילוב בין גישות. גם בגישה הדינאמית ישנן גישות רבות. גישות "רכות" יותר וגישות "אקטיביות" יותר. כל מטופל זקוק לגישה שונה בזמן שונה בהתפתחותו.

טיפול פסיכולוגי במחקרים אחרונים

מחקרים מראים (Christian Nordqvist,2009) כי מטופלים מצביעים על יתרונות רבים לטיפול הנה חלק מהם:

1. "להיות מסוגל להבין את עצמך טוב יותר, את מטרותיך, רגשותיך והערכים שלך".

2. "מטפל בבעיות הנפשיות: טיפול בדיכאון, חרדה, התמכרויות, תלות, הסתגרות" ועוד

3. "עוזר בלפתח מערכות יחסים".

4. "עוזר בקבלת החלטות".

מחקרים עוד מראים שמטופלים רואים את החסרונות בטיפול:

1."לעיתים הדרך יותר קשה מהמצופה".

2. "לעיתים נוגעים בנושאים או בעיות עליהם המטופל לא חשב שרוצה לטפל".

 

 

 

 • צור קשר

  לפרטים נוספים אל תהססו


  לחייג: 054-6350687


  או השאירו פרטים ואצור קשר

  שם:

  טלפון:

  מייל:

  • התמיכה שלך ההקשבה התובנה חידדו לי את הדרך בה אני צועדת. את ליווית אותי בכל פנייה בסבלנות אין קץ. ועל כך תודתי… י.ז.