טיפול זוגי

השפעת טיפול זוגי

זוגות רבים מחפשים טיפול זוגי לבעיות שלהם: חוסר סיפוק, רגשות קשים האחד כלפי השני  כמו זלזול, כעס ושנאה לפעמים. יש המתלוננים על בעיות במיניות, או אי התאמה בערכי המשפחה.
בזוגיות לא טובה ישנן בעיות תקשורת, ברוגזים, ריבים. יש המגיעים לטיפול זוגי בגלל בגידות, פגיעה באמון, וכל זה מהווה רשימה חלקית של הקשיים בזוגיות.

בתרבות הנוכחית כאשר לנשים יש יותר כח והן פחות תלויות בבן זוגן כלכלית ורגשית, בעידן שלנו בו האינדיבידואל וצרכיו הם במרכז תשומת הלב, בדור שלנו בו כולם מסביב מתגרשים או בוגדים או מתנסים בצורות שונות של חיים משותפים ומדברים על כך בחופשיות, הבעיות בתוך זוגיות מקבלות הד מאוד גדול ומשמעותי. כשיש ילדים בתמונה הבעיות גדלות עוד יותר שכן אנו לא רוצים לפגוע בילדינו מצד אחד ומצד שני מרגישים שמשלמים מחיר כבד על כך בתוך זוגיות בעייתית.

טיפול זוגי עם נירית שגיא

טיפול זוגי איתי, זוגות מנסים למצוא את הדרך המתאימה להם, תוך כדי שמירה על הצרכים של כל אחד ואחת. בדרך כלל זוג עם בעיות מגיע לטיפול זוגי ושרשרת של הטחות אשם עוברות מצד לצד. מי יותר מסכן, מי יותר נפגע. ברגע שנוכל ביחד ליצור מרחב בו נוכל באמת להקשיב האחד לשני ללא ציניות ופגיעה הדדית נשמע לפתע פתאום שיש צרכים חשובים שהמערכת הזוגית לא התייחסה אליהם: צרכים לחופש, צרכים למגע וחום, צרכים לשיחה ואינטימיות, צרכי תיאום וחלוקה, צרכי נפרדות.

ללא תקשורת בסיסית טובה לא יכול להיות טיפול זוגי טוב. לזוגות אשר לא יודעים לדבר ולהקשיב האחד לשני, עבודה על התקשורת תהיה השלב הראשון וההכרחי בטיפול: פיתוח תקשורת מכבדת ואמפטית המתחשבת באופן שוויוני בצרכים של שני הצדדים. על מנת שתתפתח יכולת שכזו, מטפל צריך להיות אקטיבי,מתערב ובעל נוכחות דומיננטית השומרת על שני הצדדים. מניסיוני, לצעוק האחד על השני לא פותר בעיות או מקרב פתרונות. אפשר לבטא קושי ותסכול גם בדרכים אחרות.

איך מגדירים את הבעייה?

להגדרת הבעיות השונות בתוך המערכת הזוגית נקדיש מספר פגישות. מערכת זוגית הינה דינאמית ומורכבת. בזוגיות אנו מייצרים דפוסים המשפיעים האחד על השני במעגליות מתמשכת, מעין מעגל מכושף בו לכל אחד תפקיד ראשי ותפקידי משנה מבלי שיש יכולת יציאה. לדוגמא, ככל שהאחד רוצה את השני יותר ורוצה לשלוט בו יותר, השני יברח יותר ויתרחק יותר ובכך האחד חווה נטישה ויגדיל את הדרישה והשתלטנות והשני יברח עוד יותר וייסגר עוד יותר – נשמע מוכר?

הגדרת והבנת המעגל שלכם תוך כדי למידה לתקשר ולהקשיב באופן מכיל יוצרת את התנאים האידיאליים לפתרון. במקרים רבים השלב הזה בטיפול זוגי מספיק והזוגיות המאווררת יוצאת לדרך מחדש.

ישנן מערכות זוגיות אשר מחפשות מענה לצרכים אותם הזוגיות השמרנית אינה מאפשרת. בטיפול תוך שמירה על גמישות מחשבתית, קבלה ואי ביקורת ושיפוט, נמצא דרכים להתמודד עם הבעיות. לכל צורת חיים בה נבחר יש את היתרונות והחסרונות שלה. אין מושלם, אין פתרון ללא מחירים, אין חיים ללא מחירים. אם החלטתם להתגרש נתמודד עם המחיר של פירוק המשפחה, אם החלטתם להישאר ביחד ולוותר על גירויים חיצוניים, מידי פעם תחושו תסכול ואובדן חירות. אם החלטתם להתנסות בזוגיות מתחדשת כמו נישואים פתוחים או פוליאמורים, גם כאן יש מחיר, הוא יתבטא בקינאה, חשדנות ולעיתים ריחוק ואי אמון. אחרי שמבינים שאין פתרון מושלם, חושבים ביחד, על הדרך המתאימה לכם הלוקחת בחשבון את שניכם.

לטיפול זוגי התקשרו אליי, נירית שגיא 0546350687

הקליניקה ממוקמת ברמת אביב, תל אביב, על יד האוניברסיטה

 • צור קשר

  לפרטים נוספים אל תהססו


  לחייג: 054-6350687


  או השאירו פרטים ואצור קשר

  שם:

  טלפון:

  מייל:

  • הגעתי אלייך כאדם חרד מפחד וחסר ביטחון. והיום אנו מסיימים תהליך חשוב עבורי שאני יוצא ממנו אדם אחר… א.