אודותי

pic2תפקידי: תפקידי הוא לעזור לך ליצור שינוי תפיסתי ורגשי על מנת להפחית סבל נפשי ולשפר את איכות החיים ולתפקד הכי טוב שאת יכולה בחיים המורכבים הללו. להוציא את הפוטנציאל שיש בך! סבל נפשי, כשהוא קטן הוא נסבל, אבל כשמזניחים אותו, הוא גדל מאד והופך לבלתי נסבל ומפריע באיכות החיים. אני מאמינה כי האדם הוא בעל נטייה מובנית להגשמה עצמית, אם נסיר את המכשולים סיכויי האדם להתפתח ולהגשים עצמו בכל תחומי החיים הם מעבר לפינה.
יש המון "מטפלים" היום בשוק. מאמנים למיניהם, מטפלים בשיטות כאלה ואחרות, יועצים וכל מיני אנשים שעברו "הכשרות בזק" והחליטו שהם פשוט "מטפלים". החוק לא אוסר זאת, ולמעשה כל אחד יכול להחליט שהוא "מטפל" ולהתחיל לגבות כסף על "הטיפול". לעומת זאת, המדינה ומשרד הבריאות משקיעים בפסיכולוגים הקליניים בהכשרה מאד ארוכה ואינטנסיבית הכוללת שנים של לימודים עבודה בבתי חולים ומרפאות ציבוריות תחת השגחה והדרכה צמודה, וכמובן שמירה על קוד האתיקה המקצועית. גם כאשר סיימנו עשר שנים של הכשרה אנחנו ממשיכים ועובדים תחת הדרכה ע"י פסיכולוגים בכירים המלווים אותנו. ההכשרה כל כך ארוכה מכיוון שאנחנו מתעסקים בעבודה מורכבת ועדינה, מין מלאכת מחשבת כזו על מנת להפיק שינוי ותוצאות ולא לגרום לנזקים.
איך אני עובדת: לפסיכולוגים יש תדמית לא כל-כך מחמיאה. הפסיכולוג מצטייר כדמות פאסיבית אשר מקשיבה בלבד במקרה הטוב. יכול להיות שאתם מדמיינים לעצמכם שתדברו ותדברו והפסיכולוגית תהנהן ותזרוק איזה ניתוח מעצבן על אמא שלכם.
היום טיפול פסיכולוגי כבר לא נראה ככה – לפחות לא אצלי. אני נמנית  על הזן של הפסיכולוגים האקטיביים.  אני לא מאמינה שאנשים משקיעים את זמנם וכספם רק כדי לדבר ולראות את הפסיכולוג שלהם מהנהן כאסטרטגיה טיפולית. אני מאמינה שאתה הלקוח ואני מספקת השירות. ואעשה כל שביכולתי לעזור לך להגיע לשינוי המבוקש. אני מאמינה שתפקידי כפסיכולוגית קלינית הוא לעבוד איתך, לכוון, לעזור להבין את הקושי, לתת לך כלים, ובעיקר ליצור איתך קשר אשר יאפשר את הטיפול. מידת התקדמותו של המטופל כרוכה במידה רבה במידת יכולתו של המטפל להבין את עולמו של המטופל. 

עקרונות המנחים אותי בעבודה:
התאמת הגישה הטיפולית לצרכי המטופל – יש שתי גישות עיקריות: הדינמית וההתנהגותית-קוגניטיבית. יש הרבה כלים להוציא מהכח אל הפועל. אני משלבת. אני מאמינה בפלוראליזם טיפולי!
שקיפות, הגינות ומחשבה על טובתו של המטופל – המחיר, השיטה, המסקנות שלי, בדיקה משותפת לגבי איפה אנחנו בתהליך, כל זה יעשה בשיתוף פעולה איתך.
סביבה תומכת ומחזקת שאינה שיפוטית – אני בן אדם מאוד גמיש בחשיבתי. לא מעניין אותי לשפוט ולבקר. אמר מחזאי רומי מלפני כאלפיים שנה: " אני בת אדם ושום דבר אנושי אינו זר לי", זה המוטו המלווה את חיי כפסיכולוגית קלינית.
סקרנות וסבלנות  – קבלה עצמית מנחה את חיי האישיים ואת עבודתי. אנחנו לא יצורים מושלמים ואני מתרגשת לפגוש את כל החלקים שלך הטובים והפחות טובים 🙂
מפגש אותנטי  – מתוך עבודתי ונסיוני האישי למדתי כי המילים מאד מכסות על איזושהי אמת פנימית מוחבאת. אני מנסה ליצור מפגש קרוב ואמיתי בכל רגע ורגע כדי שתרגיש כמה שיותר נח איתי כדי שנגיע וניגע באמת שלך באותנטיות. לא משנה מה היא. לתת לאמת ביטוי. העצמי האמיתי שלנו הרבה פעמים חבוי תחת ציפיות ההורים ציפיות החברה. אני מבקשת שביחד נחשוף את העצמי האמיתי, נקשיב לו ונטפל בו.

 • כימיה בינאישית בין המטפל למטופל עוזרת בתהליכי השינוי של המטופל – אם אין כימיה אישית והבנה בסיסית – אין טיפול!
 • המנטרה המלווה אותי: לא להפסיק ללמוד שיטות טיפול חדשות ולהתפתח מקצועית.
 • טיפול יעבוד בצורה הטובה ביותר אם המטופל ימשיך "לעבוד" גם כשאינו בחדר הטיפולים – אני מאמינה שהטיפול עובד הכי טוב אם ממשיכים בעבודה יום יום. בחשיבה, בהארה, בחלומות, בהתנהגות שונה, בלנסות ולשבור דפוסים- עד שהשינוי הופך לחלק אינטגרלי מהאישיות.

ניסיון מקצועי

 • קליניקה פרטית ברמת אביב טיפול במבוגרים, ילדים, והגיל הרך
 • מכללת בית ברל ייעוץ פסיכולוגי לסטודנט
 • "גדולות" קבוצות לנשים – הנחיית קבוצות
 • בית חולים "שלוותה – מרפאת דיכאון וחרדה
 • בית חולים שלוותה מחלקת יום, מחלקה פתוחה
 • מכללת לוינסקי לחינוך מרצה ואחראית אתר עזרה נפשית לסטודנטים
 • Beth Israel Medical Center מחלקה פסיכיאטרית מבוגרים, מחלקה סגורה.
 • מרפאת ילדים ומשפחותיהם
 • Long Island University Student Clinic טיפול פסיכולוגי במבוגרים צעירים
 • New Jersey Child Center טיפול דיאדי לילדים בגיל הרך והוריהם
 • The Pacella Parent-Child Center of the New York Psychoanalytic Society הנחיית קבוצות הורים וילדים בגיל הרך

השכלה
Long Island University M.A בפסיכולוגיה קלינית
New York University M.A בפסיכולוגיה חינוכית
Jewish Board of Family and Children Services "The Infant-Parent Study "Center תכנית הכשרה המתמקדת בטיפול בילדים בגיל הרך והוריהם.
מכללת לוינסקי לחינוך לימודי תעודה, טיפול במוסיקה ותנועה; חברה בארגון יה"ת (תראפיה ביצירה והבעה)

השתלמויות קליניות

מרכז ויניקוט בישראל – לימודי פסיכותרפיה פסיכואנאליטית

קורס הכשרה I,II במכון EMDR הישראלי –  Eye Movement Desensitization Reprocessing

CBT למטפל הדינאמי, טיפול קוגנטיבי התנהגותי, תל"מ

Connection and Transformation: The Brain Attachment, Emotion and Intersubjectivity
בהנחיית: Daniel J. Siegel, MD

התמקדות ומדיטציה – קורס לוויסות רגשי, מכון תובנה

 

  • צור קשר

   לפרטים צרו קשר:
   נירית: 054-6350687
   כתובת: קרויס 12, רמת אביב
   או השאירו פרטים ואצור קשר

   שם:

   טלפון:

   מייל:

   • התמיכה שלך ההקשבה התובנה חידדו לי את הדרך בה אני צועדת. את ליווית אותי בכל פנייה בסבלנות אין קץ. ועל כך תודתי… י.ז.