טיפול בילדים

ילדים, במה מטפלים?

פחדים: פחד ממוות, פחד מחושך, פחד מחיות, פחד מלהיות לבד.

קשיי שינה: לא נרדמים לבד, מתעוררים באמצע הלילה ועוברים למיטת ההורים, חלומות בעתה. טיפול בהפרעות שינה 

חרדה חברתית: הימנעות מיצירת קשרים, ביישנות קיצונית, לא מדברים בשיעור, בדידות.

התמודדות עם אובדן: געגועים קיצוניים, התעסקות יתר במוות של הקרוב, דאגנות.

דיכאון: חוסר חשק לעשות דברים, עצבות, מחשבות שליליות על עצמי (לא חכם, לא יפה, לא מוצלחת).

טראומה: זיכרונות שלא מרפים מאירוע טראומאתי, רגשות שליליים הקשורים לאירוע, והתנהגות הימנעותית.

קשיים חברתיים: ילדים מנודים, ילדים אגרסיביים.

העצמה: בנייה וחיזוק של הביטחון העצמי (חשוב ללקויי למידה), למידה של קודים חברתיים וחיזוק כישורים חברתיים, פיתוח אסרטיביות ועמידה על "שלי" בחברה.

דימוי גוף: העבודה היא גם על תפיסת הגוף:"אני שמנה", "אני חלש" "אני רזה" יחד עם עבודה בפועל אם צריך על שינויים גופניים (דיאטה, ספורט וכו)

איך מטפלים בילדים?

אני עובדת עם ילדים בשתי שיטות עיקריות ומשלבת ביניהן:

האחת ע"פ השיטה הקוגנטיבית – התנהגותית בה עובדים על דפוסי החשיבה המפריעים וההתנהגויות הלא מסתגלות של הילד כאשר המטרה הינה ליצור שינוי בדפוסים אלה. לפי שיטה זו בוחרים מטרות קטנות ועובדים עליהן עד ליצירת שינוי וכך מתקדמים.

השיטה השנייה היא השיטה הדינאמית – המתבוננת ללא שיפוט על דפוסי חשיבה ורגשות לא מודעים המפריעים לילד לתפקד. לפי שיטה זו משתמשים במשחק חופשי ללא מטרה ממוקדת, ההתערבויות שלי מאפשרות לילד להגיע למודעות גבוהה יותר של עצמו, ומכאן שליטה טובה יותר בהתנהגות החיצונית והפנימית. השילוב של שתי הגישות יוצר טיפול שלם יותר המכוון לכל האספקטים של האישיות.

משך הזמן: תלוי! אם הבעיה ממוקדת ניתן לעשות טיפול קצר מועד וממוקד מטרה וניתן יהיה לראות שינויים משמעותיים תוך 12 מפגשים. אם הבעיה מפוזרת ומורכבת שינויים יחלו כעבור 24-36 מפגשים.
בכל מקרה אני בונה תוכנית טיפולית ומסבירה אותה שלב אחר שלב להורים ולילד בשקיפות. מעורבות ההורים חשובה להצלחת הטיפול! אם יש צורך אני משתפת פעולה עם בית הספר.

קצת על עצמי: אני פסיכולוגית קלינית ומטפלת בתנועה בהכשרתי עובדת עם ילדים ומשפחותיהם ומבוגרים. הקליניקה שלי ממוקמת בשכונה ברמת אביב הירוקה ליד החורשה. ישנה פרטיות מוחלטת. אני עובדת עם משחקי קופסא, משחקי דמיון, יצירה, תנועה והרפיות וכמובן דיבורים. לכל ילד יש חופש בחירה אך גם הכוונה ממני.

העקרונות המנחים אותי בעבודה עם ילדים: הילד שותף מלא בעבודה, ההורים הינם חשובים בתהליך, דגש על יצירת קשר טוב ומלא אמון ביני לבין הילדה, עבודה בעולם הפנימי (מחשבות, רגשות, תחושות) בשילוב עבודה בעולם החיצוני כלומר שינוי התנהגות ע"י חשיפות.

לחצו כאן למידע על טיפול בחרדות אצל ילדים

  • צור קשר

   לפרטים צרו קשר:
   נירית: 054-6350687
   כתובת: קרויס 12, רמת אביב
   או השאירו פרטים ואצור קשר

   שם:

   טלפון:

   מייל:

   • רק רצינו להגיד לך תודה רבה! על ההקשבה, הנתינה והרוגע שהשרית בכל מהלך הטיפול. תודה על הכלים והכח להמשיך.. משפחת ב'